Havadan Çekim Hizmetleri

Şu anda okuyorsunuz

Dji’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi

Dji’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi

Dji’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi

DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi İncelemesi. DJI Firmasının 2017 yılı içerisinde çıkarmış olduğu en kapsamlı modellerden biri olan Matrix 200’ü inceledik. DJI, Mobil Dünya Kongresi’nde Barselona’daki yeni Matrice 200 Serisini tanıttı. M200 Serisi, profesyonel ticari kullanıcıların havadan proje denetimlerini gerçekleştirmesi ve gerekli analiz verilerini toplamak için geliştirilmiş. Drone teknolojisini havadan görüntüleme operasyonlarına nasıl dönüştürebileceklerini bilen işletmeler için uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir drone olarak geliştirilmiş yeni bir drone dizisidir.

(M200 Serisi). Çift IMU’lar da dahil olmak üzere 20 dahili sensör ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda uçarken otomatik olarak pilleri ısıtan çift yedek pil sistemi ile Matrix200 Serisi her olası zor koşullardaki durumlar dikkate alınarak tasarlanmış. Yeni DJI AirSense teknolojisi matrix 200 drone ile doğrudan entegre edilmiştir.  M200 Serisi Dji için ADS-B alıcılı ilk ticari amaçlı drone olmuştur. Bu modül, operatöre yakın gerçek uçakların olduğu alanlarda  uçaklarla ilgili gerçek zamanlı bilgi sağlayarak, ekiplerin seyrüsefer operasyonları en güvenli şekilde sağlayarak hava sahası güvenliğini arttırırmak üzere tasarlanmış.

Tek gimbal opsiynunda kameranın yukarı konumlarndıralabilmek yeteneğinin yanında, elektromanyetik anomalilere karşı anti interferans özelliği çok iyi bir olmuş. Güç hatlarını ve cep telefonu kulelerini denetleyenler için artık sinyal kesim sorunu ortadan matrix 200 ile kalkacak gibi duruyor.

Buna ek olarak, M200 Serisi en yeni DJI FlightAutonomy teknolojisi ile inşa edilmiştir. Akıllı engel önleme ve hassas gezinme imkânı sağlıyor. Buna ek olarak, öne bakan bir FPV kamera, karmaşık oryantasyon  durumları için gelişmiş kontroller sunuyor.

dji matrix 200 drone serisi 2
dji matrix 200 drone serisi 2

 

17 inçlik pervaneler ile birlikte çalışan yüksek performanslı motorlar, güçlü rüzgarlarda istikrarlı uçuş sağlıyor. Yeni çift pilli güç sistemi sıfırın altındaki sıcaklıklarda uçarken otomatik olarak pilleri ısıtıyor ve konforlu pil performasından eksiksik bir uçuş yapıyorsunuz. Kapalı kutu  tasarımı hava ve suya dayanıklılık sağlıyor. Bu nedenle çok çeşitli ortamlarda uçabiliyorsunuz.

  • 7 km mesafesinde uçuş güzergahı planlanabiliyor.
    38 dakika minumum uçuş süresi, süre gift gimbal tek gimbal veye tek pil çift pil opsiyonuna göre artabiliyor. En ağır opsiyonlarda bile 38 dakika uçuş süresi gerçekten harika.
  • IP43 seviyesinde giriş koruması ile donatılmış, burdaki giriş korumadan kasıtr hava sıcaklıklarında lityum pillerin performanslarındaki düşüş ve artışlara bağlı olarak gerçekleşen voltaj artış ve inişleri.
  • 2kg kadar yükleme kapasitesi ile bu ağırlıktaki bir cihazdon dji’ın diğer oyuncak sınıfında yer alan phantom serilerinden çok daha dengeli olacağını hatta onlarla kıyaslanamayacağını söylemek çok doğru.

DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi Akıllı Uçuş Modları

Aktif takip etme: Ayrıntılı verileri yakalamak için kolaylıkla uçarken nesnelerden sensörler sayesinde  uzaklaşma ve hava freni özelliği bulunur. Bir kurtarma ekibinin kayıp bir şahsın konumlarını bildirmesi durumunda  kayıp kişileri takip etmek için kullanımı kolay ve mükemmeldir.

Point of İnterest: X4S ve X5S kameralarıyla uyumlu ayrıntılı bir inceleme için gerekli verileri yakalamaya odaklanacak çekmek istediğiniz canlı veya cansız nesnenizi kolayca parallax sahneler alarak tamamlayabileceksiniz.

Engellerden kaçınma: Ön, alt ve üst sensörler ile sağlam bir uçuş özerkliği sistemi kuruludur. Matrix 200’de , güvenle uçabilmeniz için hassas  bilgi işleme özelliğine sahip güvenlik sistemi bulunur. Havada gezinmeyi sağlarken drone’un etrafından bulunan tüm engelleri algılar ve inanılmaz hızlarda önler.

dji matrix 200 serisi drone engellerden kaçınma
dji matrix 200 serisi drone engellerden kaçınma

Yazılım uyumluluğu: M200 Serisi dronunuzu DJI GO 4 veya kurumsal kullanıcılar için geliştirilmiş bir Android uygulaması olan DJI Pilot ile uygun şekilde kontrol edin ve özelleştirin. Aynı zamanda uçuş planlaması DJI GS Pro kullanılarak da yapılabiliyor.

İletim: M200 serisi, düşük ve gecikmeli kontrolleri ve uçaklardan canlı yayınlar sağlayan, Lightbridge 2 iletim sistemi hattını DJI vericileri ve alıcıları üzerinde kullanıyor. Bu sayede gecikmesiz HD görüntü aktarımı sağlayabiliyorsunuz.

DJI Airsense: Dahili bir ADS-B alıcısı bulunan M200 Serisi, operatöre yakındaki insanlı hava taşıtlarıyla ilgili gerçek zamanlı bilgileri otomatik olarak sunarak hava sahası güvenliğini arttırıyor.

Yüksek Performanslı Piller: Pilotlar taşınabilirliği artırmak için ince TB50 pilleri ile uçabilir veya çift gimbal konfigürasyonunu düzgün şekilde desteklemek ve uçuş sürelerini artırmak için daha büyük TB55 piller ile uçuş gerçekleştirilebiliyor.

dji matrix 200 serisi drone pilleri
dji matrix 200 serisi drone pilleri
 dji matrix 200 drone foldable gif.gif

DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi  üstten görünüm
 dji matrix 200 drone serisi katlanabiliyor

DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi katlanabiliyor

DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi Uyumlu Kameralar:

DJI'dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi uyumlu kameralar
DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisi uyumlu kameralar

DJI’dan Yeni Drone MATRIX 200 Serisini edinmek için ön sipariş vermeniz gerekiyor. Çünkü dji hiçbir distribitörüne bu ürünü göndermedi özel üretim olduğu için sadece sipariş üzerinde hazırlayıp kendisi gönderiyor. Satın almak ve ön sipariş vermek için buradan gerekli kısımları doldurup ödemeyi yaptıktan sonra drone’ununz 3 gün sonra kapınıza geliyor. Bu arada dji’ın en küçük dronlarından biri olan SPARK incelemesini burdan görüntüleyebilirsiniz.

Related Posts