Havadan Çekim Hizmetleri

Şu anda okuyorsunuz

Drone ile 5K havadan video çekimi

Drone ile 5K havadan video çekimi

Drone çekimi

Drone’ların kullanımı alanı yaygınlaşırken, profesyonel  hizmet veren firmalar kendi sektörlerindeki hizmet kalitesini arttırmak üzere yatırımlar yapıyor. Türkiye’de birçok projede yer alan adronepictures başta sinema ve reklam filmi çekimleri olmak üzere medya sektörüne havadan 5K çözünürlükte görüntü verebilecek ekipman ve cihazlara sahip. Türkiye bir elin parmak sayısından az olan profesyonel  havadan görüntüleme hizmetleri veren firmaların başında yer alıyor. Günümüzde drone yani insansız hava aracına ulaşabilen herkes bu işi yapabileceğini sanıp kolları sıvayıp bodoslama havadan çekim piyasasına giriş yapıyor. Fakat adronepictures tam 13 yıldır bu sektörün içerisinde lider konumda yer alıyor. Piyasada ucuz ve sürekli kullanılan DJI markasının hazır ürünlerinin hiçbirini kullanmıyoruz.

Drone sistemiyle havadan profesyonel video çekimi

Kullandığımız sistemler tamamen amerikan Holywood sinemasının kullanmış olduğu Freefly ve Alman askeri kalitede drone parça üreticisi Mikrokopter sistemleridir. DJI ürünlerinin oyuncak drone olarak piyasaya sürmüş olduğu Phantom ve türevi küçük cihazlarla bu işleri profesyonel olarak sunmaya kalkışan firmalar bulunmaktadır. Müşteriyi yanıltan sadece havadan çekim yaptığını söyleyip aynı zamanda yanında birçok işi de yapan. Hosting, web site, reklam, tanıtım filmi, araç kiralama, vs. birçok işi aynı anda yaptığını iddia eden hepsini bir arada müşteriye sunmaya çalışan yanıltıcı firmalar.

Müşterilerimizi  seçeceği firmayı belirlemesinde piyasa karmaşasına neden olan bu  küçük ama gittikçe çoğalan firmalara karşı uyarıyoruz. Almayı istedikleri hizmet ile karşılaşacakları hizmet sonrasında sıkıntı yaşamalarını kesinlikle istemeyiz. Çalışmaya karar verdiğiniz herhangi bir firma olabilir. Fakat çalışmaya karar verdiğiniz hatta fiyat teklifi almaya karar vermeden önce seçecekleri firmaların önceden yapmış olduğu referanslara, gerçekleştirmiş olduğu işin sayısına özellikle dikkat etmesini öneriyoruz. İster adronepictures ile çalışmaya karar verin isterseniz x veya y firma ile mutlaka işinin ehli olan profesyonel hizmet veren firmaları seçiniz.Bu sizin açınızdan hem maddi hemde vakti anlamada kazanca dönüşecektir.

Related Posts