Havadan Çekim Hizmetleri

Şu anda okuyorsunuz

Freefly Movi Pro Gimbal inceleme

Freefly Movi Pro İnceleme

Freefly firmasından oyun kurallarını değiştiren yepyeni bir gimbal Movi Pro

Şimdiye kadar oluşturulmuş en gelişmiş kamera hareket sistemi

Freefly Movi Pro Gimbal

Freefly Freefly Movi Pro Gimbal;  Freefly systems’in en son ürünü, gimbal endüstrisinin lideri olacak Movi Pro’yu resimleri ile detaylı olarak inceliyoruz, İncelemenin sonunda yer alan video linkinden ürünün videolarını ve  Movi Pro ile çekilen sahneleri izleyebilirsiniz.

freefly movi pro-1

freefly movi pro-2

Güçlü (İnanılmaz güç, hassas kontrol)

Karşılıklı değiştirilen pil sistemi:

Sette çekim sırsında pil kesintilerini en aza indirmek için  Movi Pro  2 adet 6s batarya ile birlikte tasarlanmıştır. Çalışırken değiştirilebilen akıllı piller Movi Pro’nun kapanmadan yani çekim sırasında çekime hiç ara vermeden kameraya ve diğer gimbal üzerindeki aksesuarlara güç sağlamaya devam edecektir, freefly movi pro’nun pillerini şarj etmek için pilleri tek tip uzun kızak üzerinde yerleştirmek ve çıkartmak gerçekten çok kolay.

freefly movi pro-4
freefly movi pro-4

Güç Kamera ve Aksesuarları
Movi Pro basitleştirme ile yeni bir dönemi temsil ediyor. İki adet 6s değerinde 25.2 volt Movi Pro piller ile Movi yanı sıra üzerinde taşıdığı kamera içinde  güç bağlantı noktaları için  extra güç sağlıyor.

freefly movi pro-7

 

Akıllı Piller
Freefly firması Movi Pro Pillerini boyut, performans ve kullanılabilirlik arasında doğru dengeyi sağlayacak en iyi şekilde ayarlamış. Piller üzerinde yer alan led ışıklar sayesinde  kullanıcılara entegre şekilde ‘ pil durum göstergesi’ aracılığıyla anlık durum bilgileri vermek için tasarlanmış.

freefly movi pro-6

Ekran / Güç Göstergesi
Movi Pro telefon ya da bilgisayar kullanmaya gerek kalmadan anında parametrelerini ayarlamak üzere ve kullanıcılara hızlı ve çekim sırasında (set ortasında) hayati bilgilere erişim ve ayarlama yeteneği veren, MOVI Pro’nın arkasında entegre bir ekrana sahip şekilde geliyor.

freefly movi pro-5

Güç ve Kontrol
İlk nesil MOVI motorlar  yüksek çözünürlüklü encoderlar içeriyordu, bu encoderlar motorun o anki açısal durumu hakkında movi sistemine bilgi veriyor ve dengeleme işlemi bu şekilde sağlanıyordu movi pro’da ise ilk movilere göre  iki katı tork ile gelen motorlar, sadece 2 saniyede hazır konuma geçebiliyorlar.

freefly movi pro-7

Çok yönlü (Esnek, Yaratıcı, Sürükleyici)

180 Derece Roll
Movi Pro hızlı 180 derece roll hareketi ile  ile ters moda anında çevirebilirsiniz. Saniyeler içerisinde Toad aparatı ile Tero için Handheld dan Altaya geçiş yapmak eskisinden daha hızlı.

freefly movi pro-8

Hole In Toad
Toad in Hole diğer adı ile  hızlı bırakma sisteminde endüstri favorisi haline gelen bu sistem kullanıcıların hızlı şekilde konum değiştirmesine imkan veriyor.

Freefly Movi Pro Gimbal
Freefly Movi Pro Gimbal

freefly movi pro-10

freefly movi pro-11

freefly movi pro-12

freefly movi pro-13

Kamera kontrol ekosisteminin lideri
Movi Pro film yapım ekosistemin kalbi, hafif, taşınabilir bir sistemdir. Movi Pro ailesi kolayca ve defalarca, kullanıcıların hızlı üretim kaliteli içerik oluşturmak için , her koşula ve mekana uyarlanabilir genişletilebilir ve yeterince esnektir.

freefly movi pro-14

Freefly Movi Pro Gimbal ve Mimic
Freefly 2015 yılında NAB fuarında  MIMIC Beta ile  başlatılan ve endüstrideki teknoloji kullanıcılarına sunulan hassas ve doğal kumanda yöntemi ile rakiplerini geride bırakmış idi.. MIMIC Movi Pro ile birlikte standart olarak geliyor ve Movi işaret, ayarlar, kamera kontrolleri ve gerçek zamanlı telemetri kullanıcıları uzun menzilli çift yönlü kontrol sağlıyor.

freefly movi pro-15

Set power unitesi
Movi Pro kamera aşamasında yerleşik dünyanın en küçük tam entegre 3 eksenli lens kontrol sistemine sahiptir. Movi Kontrolörü, Mimik, ya da ikisinin bir kombinasyonunu ile tüm 3 çıkışından kamera kontrol kanallarını komut gönderebilmektedir.

freefly movi pro-16

Movi Pro App
Movi Pro’yu ayarlamak için önceki seri Movi’lerde olduğu gibi Movi App kullanarak Movi Pro’yu gerçek zamanlı özelleştirin. iPhone, Android ve Mac Osx için uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

freefly movi pro-18

Akıl dolu tasarım (Arıtılmış akıllılık)

Red kontrol
Freefly Movi Pro Gimbal  sıkıca RED kameralarla Pro Movi kullanıcıları uzak Movi denetleyicisi veya yeni MIMIC denetleyicisi kullanarak  yüzlerce metre uzaklıktan RED kamera kontrollerini erişmesine izin vermek için entegre edilmiştir.

Güvenilir ( En son tasarım)

 Freefly Movi Pro Gimbal İçten kablolama
Movi Pro’nun en yeni özelliklerinde birisi iç kablolama  yapılmış olması kullanımı sırasında hasar ve kırılmaların önlenmesi için kabloların güzergahları karbon borular içerisinden geçirilmiş. Ayrıca, zorlanma  ve hava koşullarının çeşitli maksimum güvenilirlik sağlamak için tüm bağlantıları içeren devreler dış unsurlardan etkilenmemesi için ALTA’da olduğu gibi kapalı olarak tasarlanmış.

movi pro iç kablolama
movi pro iç kablolama

Freefly Movi Pro Gimbal Ön yükleme süresi
Saniyeler içerisinde hazır olmak buna denir, Movi Pro 1 ~ 2 saniye açılış süresi ile çekim süresini en üst düzeye çıkarmak için set ortamında size yardımcı olur.

Freefly Movi Pro Gimbal  Prodaki kararlılık ve İyileştirmeler
Freefly el stabilizatörü yani Movi Pro modelini önceki serilerden farklı olarak geliştirdi, buaradaki farklı gelişimden kastımız bir önceki seri ürünlerin eksiklerini bu fark ile kapattı, Bunlardan en önemlisi çekim sırasında ,en zorlu koşullarda   hassas kalibrasyon (60dB 1Hz) ile yüksek kaliteli sensörleri birleştirerek inanılmaz zaman tasarrufları bulunmaktadır.

Dahili Stant ile harici stand taşıma derdi ortadan kaldırımış
Her zamankinden daha hızlı bir şekilde en kaliteli içerikler sunmak için movi’nizin sürekli yanınızda olmasını istermiydiniz? Set ekiplerinin çekim süresinde movi taşıma stresi ortadan tamamen kadırılmış. Movi Pro’nun öne çıkan bir diğer  özelliği yerleşik bir standa sahip olması, operatörün hızla hemen hemen her yerde  sistemini ayarlamak için izin yere bırakması yeterli. Bu dahili stand sistemi aynı zamanda  operatör yorgunluğu azaltıyor ve daha fazla sahne almanıza yardımcı oluyor.

movi pro stand-1

Freefly Movi Pro Gimbal

 movi pro stand-3

Freefly Movi Pro Gimbal Videosu

Introducing MōVI Pro from Freefly on Vimeo.

 

Bu cihazı satın almak için bizimle iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

 

Related Posts