Havadan Çekim Hizmetleri

Şu anda okuyorsunuz

Havadan Video Çekimi

Havadan Video Çekimi

Havadan video çekimi konusunda profesyonel çekim ekipmanları ile sinema, dizi, reklam ve inşaat sektörüne havadan çekim hizmeti veriyoruz.

Havadan video çekimi konusunda Adrone Pictures  profesyonel çekim ekipmanları ile sinema, dizi, reklam ve inşaat sektörüne hizmet vermektedir.  Gerçekleştirmiş olduğumuz profesyonel havadan video çekimlerini galeri sayfamızdan görebilir, referanslar sayfasından bizi tercih eden firmaları inceleyebilirsiniz.  Profesyonel havadan video çekimi sektöründe hizmet verdiğimiz sektör başlıklarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Havadan video çekiminde kullandığımız drone ve kamera modelleri

Drone sistemleri ile havadan görüntü çekimlerinde kullanmış olduğumuz endüstriyel ekipmanlarımızı  iki alt başlıkta inceleyebilirsiniz.

Havadan video çekimlerinde verdiğimiz sektörel hizmetler

Profesyonel insansız hava araçlarımız ve yer çekimi ekipmanlarımız ile hizmet verdiğimiz endüstriler.

1. Filmler 

Aşağıda yer alan sektörlerde ve tabloda belirtilen özelliklerde profesyonel video çekim ekipmanlarımız ile havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

1.1. Uzun metrajlı filmler : Uzun metraj sinema filmleri için projede belirlenen video özelliklerine uygun olarak 6K (6144×3160) ve 1K(1920X1080) arasında profesyonel havadan video çekim kameralarımız ile havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

1.2. Kısa metrajlı filmler : Kısa metraj sinema veya kısa film projelerinde kullanılmak üzere projenin bütçesine uygun cihazlarımız ile havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

1.3. Tv dizi filmler : Televizyon ve sosyal medya platformlarında yayınlanan dizi filmler için projede kullanılmasına karar verilen kameranın özelliklerine uygun olarak havadan çekimlerde kamera görüntüsü ve lens açı sorunlarına yer vermeden en uygun şekilde yer kameralarının özellikleriyle aynı değerde havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

1.4. Reklam filmleri : Firmalar ürünlerini müşterilerine tanıdık kılmak için reklam filmlerine ihtiyaç duyarlar. Bu reklam filmlerine havadan video çekimleri ile vizyon katarlar. Bu nedenle ADRONE PİCTURES olarak profesyonel havadan çekim cihazlarımızla reklam filmlerinde kullanılmak üzere yüksek çözünürlükte havadan video çekimi gerçekleştirmekteyiz.

1.5. Tanıtım filmleri : Büyük veya küçük ölçekli firmaların yıllık olarak büyüme kapasitelerini müşterilerine tanıtmış olduğu tanıtım filmlerinde kullanılmak üzere ve bu tanıtım filmlerine vizyon katmak için havadan video çekimleri gerçekleştirilir.

2.Müzik

Aşağıda yer alan başlıklardaki ses senkronizasyonu içerikli müzik videolarına havadan video çekimleri ile destek vermekteyiz.

2.1. Klipler : Şarkıdaki hikaye anlatımına vizyon katmak ve görsel kaliteyi arttırmak için klipte kullanılması gereken kameralara uygun olarak yüksek çözünürlüklü havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

2.2. Konserler : Gerçekleştirilecek olan müzik konserleri için yapılacak olan konserin büyüklüğüne göre canlı ve bant yayınları için havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

3. Organizasyonlar

Özel günlerde gerçekleştirilen organizasyonlar için uygun ve düşük bütçeli kameralar ile havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

4.  İnşaatlar

Devlet veya özel şirketler tarafından ya da devlet teşviki ile ortak girişim halinde inşaa edilen veya edilmekte olan inşaat projelerinin havadan video çekimleri.

4.1. Başlamak üzere olan inşaat projeleri : Bir inşaat projesinin başlamadan önce boş arazi halindeyken inşaat mühendisi tarafından belirtilen özel kot noktalarından havadan video çekimleri yapılır. Projeye bağlı olan mimar tarafından 3D render işlemine alınarak projenin bitmiş halinin sanal ortamda video olarak ön izlemesi oluşturulur. Bu işlemler için inşaat firmaları başlamak üzere olan projeleri için havadan video çekimlerini tercih etmektedirler.

4.2. Devam eden inşaat projeleri : Devam etmekte olan inşaat projesinin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında belirlenen periyodik aralıklarla şantiyenin ilerleme aşamalarının havadan video çekimleri elde edilir. Projenin iş verenine proje başında belirlenen periyodik aralıklarla elde edilen havadan şantiye video çekimleri teslim edilir.

4.3. Tamamlanmış inşaat projeleri : İnşaat çekimlerinde üçüncü aşama olarak başlangıç ve periyodik çekimlerin ardından projenin satışına yönelik ve satışı kolaylaştırması açısından tamamlanan projenin havadan fotoğrafları çekilerek web’de ve basılı yayımlarda kullanılmak üzere havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

5. Fabrikalar

 Fabrikaların sahip olduğu üretim alanlarının kapasitesini müşterilerine göstermek amacı ile havadan fabrika video çekimleri gerçekleştirilerek ilgili fabrikanın kurumsal pazarlama sorumlusuna web siteleri ve sosyal platformlarda (youtube, google+, vb.) kullanılmak üzere teslim edilir. Fabrikalar satış hacimlerini arttırmak için rakiplerinden farklı olarak havadan yüksek çözünürlüklü video çekimi yapan firmaları tercih etmektedirler.

6. Limanlar

 Devlet veya özel şirketler tarafından ya da devlet teşviki ile ortak girişim halinde kurulan ve işletilmekte olan yurtiçi ve yurtdışında bulunan proje aşamasında  veya kurulumu tamamlanmış, kamu ya da özel limanların havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

6.1. Proje aşamasındaki limanlar : Bir bölgede kurulması planlanan liman işletmesinin projenin tamamlanmış halinin ön izlemesinin 3 boyutlu video grafik ortamda oluşturulması amacı ile havadan video çekimleri gerçekleştirilir.

6.2. Tamamlanmış limanlar : Kurulum öncesi havadan video çekimleri gerçekleştirilmiş ve sanal olarak ön izlemesi oluşturulmuş liman projesinin tamamlanmasından sonra rakip limanlar ile rekabette üstünlük sağlamak ve saha büyüklüğünü göstermek amacı, web’de veya basılı yayımlarda reklam kampanyası olarak kullanılmak üzere havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

7. Tersaneler

 Devlet tersaneleri veya özel tersanelerde ticari gemilerin ya da özel yatların inşaa edilmiş olduğu büyük  bölgelerinin havadan video çekimleri gerçekleştirilerek rakip tersanelere karşı rekabet üstünlüğü sağlanmış olur.

8. Deniz araçları

 Devlet kuruluşuna bağlı veya özel işletme altında faaliyet gösteren firmaların sahip oldukları deniz ulaşım ve nakliye araçlarının büyüklüklerini göstermek ve bu görselleri tanıtım amacı ile deniz araçlarının havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

8.1. Gemiler : Ulaşım veya ticari kargo taşımacılığı gerçekleştiren büyük RO-RO gemilerinin yük kapasitesini göstermek amacı ile havadan gemi video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

8.2. Yatlar : Özel veya kiralama şirketlerinin sahip olduğu  küçük, orta ve büyük ölçülerdeki tüm yatların ihtişamlı videoları çekilerek satış veya kiralama amacı ile müşterilere talep arttırıcı görsel oluşturmak maksadı ile havadan yat video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

9. Oteller

 Otellerin kurulu oldukları alanların büyüklüklerini, sahip oldukları olanakları (kapalı-açık havuzlar, aqua parklar, eğlence alanları, denize olan yakınlığı vb.) gibi noktaları başta rakip otellere ve turizm işletmelerine karşı üstünlük sağlamak, reklam kampanyaları oluşturmak amacı ile havadan otel video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

10. Yalılar

 Tarihi veya faal durumda olan,  geçmişin  izini taşıyan özellikle  kültürel miras kapsamında yer alan yalıların, yurt içi ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlere kiralamak veya satmak üzere reklam amacı ile yalıların  havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

11. Konaklar

 Tarihi veya faal durumda olan,  geçmişin  izini taşıyan özellikle  kültürel miras kapsamında bulundurulup tarihi değeri yüksek olan konakların satış veya arşiv  restorasyonu amacı ile  havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

12. Hastaneler

 Özel veya devlet hastanelerinin  reklam  ve saha büyüklüğünü göstermek amacı ile , verilen hizmetlerin ve  imkanların sağlandığı hastanenin havadan videoları çekilerek kuruluşun sektör içindeki yerini sağlamlaştırılmış olur.

13. Residenceler

 Projenin satışına yönelik ve satışı kolaylaştırması ve reklam filmlerine vizyon katması  açısından tamamlanan projenin havadan video çekiminin ardından inşaat firmalarının bir sonraki proje ve ihale süreçlerinde  iş verene sunmak ve portföylerinde yer almak üzere  rakiplere karşı referans üstünlüğü elde etmek için havadan residence video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

14. Avm’ler

 Avm’lerin sahip oldukları alışveriş, eğlence ve etkinlik alanlarının kullanım olanaklarını müşterilerine göstermek amacı ile havadan video çekimleri gerçekleştirilir. Bu sayede piyasa içindeki rekabette de avantajlı bir konuma sahip olurlar.

15. Üniversiteler

 Devlet ve özel üniversitelerin tercih sürecindeki öğrencilere ulaşmak için kampüslerinin büyüklüklerini, sosyal alanlarının kapasitesini, yeni eklenen fakülte veya binaların web sitelerinde ve digital paylaşım ortamlarında kullanılmak üzere havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

16. Devlet kuruluşları

 Alt maddelerde yer alan devlet bünyesindeki kamu kuruluşlarının havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

16.1. Belediyeler : Belediyelere ait olan park, bahçe, etkinlik vb gibi alanların havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

16.1.1. Park ve bahçeler : Belediyenin sorumluluğunda yer alan park ve bahçelerin saha büyüklüğünü göstermek amacı ile havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

16.1.2. Kamusal alanlar : Belediyelerin sorumluluğu altında yer alan kamusal alanların, etkinlik sahalarının özel günler, bayramlar vb. tarihlerde arşivde saklanmak ve digital yayımlardan kullanılmak üzere havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

17. Müzeler

 Özellikle açık hava müzeleri başta olmak üzere antik kentlerin turizme kazandırılması amacı ile havadan müze video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

18.Devlet Orman arazileri

Orman bakanlığına bağlı olan orman ve orman arazilerinin doğal afetler öncesi tedbirler almak amacı ile periyodik olarak havadan video çekimleri gerçekleştirilir

18.1.Vakıf orman arazileri: Özel vakıf ormanlarının veya orman arazilerinin dikim öncesi ve dikim sonrası alan büyüklüğünü göstermek amacı ile havadan orman arazisi video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

Neden Adrone Pictures’ı tercih etmelisiniz?

Related Posts