Havadan Çekim Hizmetleri

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz; Havadan çekim sekötüründe Adrone pictures markamız ile profesyonel insansız hava araçlarını kullanarak (drone) havadan profesyonel video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz. Hava çekimlerinde genel olarak insansız hava araçları olarak adlandırdığımız multikopter teknolojisini kullanmaktayız, projenin büyüklüğüne veya süresine bağlı olarak binek helikopter veya 4 kişilik binek uçaklar kullanabilmekteyiz.

Vermiş olduğumuz hizmetler endüstri standartında kaliteli ekipmanlar ile gerçekleştirilmekte ve yüksek çözünürlüklü titreşimsiz sonuçlar elde edilmektedir. Havadan çekim konusunda uzman kadromuz ve tecrübeli pilotlarımız ile Türkiye’de ki en iyi hava çekimi hizmetini, hızlı ve ekonomik rakamlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Nerelerde kullanıyoruz?

Havadan video ve havadan fotoğraf çekimleri için verdiğimiz  hizmetlerimiz ,sektörler aşağıda yer almaktadır. Detaylı olarak hizmet verdiğimiz havadan video çekimleri sektör listesini bu yazımıda inceleyebilir, havadan fotoğraf çekimi sektör hizmet listesine buradan bakabilirsiniz.

Video çekimlerinde hizmetlerimiz

Uzun metraj sinema filmleri için havadan profesyonel sinema kameraları ile çekimler gerçekleştiriyoruz.

Kısa metraj sinema filmleri için uygun bütçeli orta veya üst sınıf kameralar kullanmaktayız.

Uzun metraj belgesel filmleri için projede kullanılan kameranın birebir aynısı veya benzer özelliklere sahip cihazlar ile çekiyoruz.

Kısa metraj belgesel filmleri, kısa süreli belgeseller için bütçenizi zorlamadan yüksek çözünürlüklü kameralar ile belgeselinize havadan destek veriyoruz.

Reklam filmleri için yüksek çözünürlüklü ve yüksek fps’lere (saniyedeki çekilen kare sayısı) ulaşan kameralar ile reklam filmlerine havadan video çekimleri ile vizyon katıyoruz.

Tv programları,dizi jenerikleri çekimleri

Klip çekimleri

Firmalar ve belediyeler için tanıtım filmleri

Animasyonlar için arka plan görüntüleri

İnteraktif uygulamalar için hava sahneleri

3D video çekimleri

Canlı yayın aktarımları

Fotoğraf çekimlerinde hizmetlerimiz

Fabrika ve alanları fotoğraf çekimleri

İnşaat sahası ve proje aşaması fotoğraf çekimleri

Liman ve tersane fotoğraf çekimleri

Otel, yalı, konak ve alanları fotoğraf çekimleri

Residence ve tamamlanmış proje çekimleri

Kamusal alanlar ve orman arazileri fotoğraf çekimleri

360 derece panoramik fotoğraf çekimleri

360 derece interaktif sanaltur fotoğraf çekimleri

Proje planlama öncesi 3d render çekimleri

Harita fotogrametri plonji fotoğraf çekimleri

Özel hava fotoğrafı projeleri

Binek helikopterin yaklaşamadığı alçak irtifalar

Sık Sorulan Sorular

Cihazlarınız Kaç dakika havada kalabiliyor?

Multikopter teknolojisi ile uçuş yaptığımız cihazlarımızda havada kaldığımız süre motorların sıcaklık performansı açısından önemli püf nokta, bu manada havadan video çekimlerinde projelerde en uzun kullanılan görüntü maksimum 10-15 saniye olmaktadır,Octokopterimiz maksimum 8 dakika uçabilmekte olup bu süre içerisinde istenilen sahne planı en az 15 kere tekrar edilebilmekte ve tek uçuşta istenilen kadraj yakalanmaktadır,Çok uzun uçuş süreleri yaptığımız cihazlarımız mevcut,Özel projeler olduğu zaman 30 dakika uçabilen cihazlarımızı kullanıyoruz.

Kaç metre yüksekten fotoğraf çekebiliyorsunuz?

Genel olarak 1-300 metre irtifa arasında görüntü almaktayız,özel projeler için 750 metreye çıkabilen cihazlarımız mevcut. 250 metre yükseklikten 18 mm lens ile 10 km2 lik bir alan kadraja çok rahat sığabilmektedir,geniş açı lensler ile bu alan dahada arttırılabilmektedir.

Cihazlar ne kadar uzağa gidebilir?

Uçuş yaptığımız cihazların hepsinde GPS (Global Positioning System-Küresel konumla sistemi) mevcut olduğundan kalkış noktasından 250 metre yarıçapta görüntü alabiliyoruz.Gerekli durumlarda bu mesafe 500 metreye çıkabiliyor.Özel projelerde ise 1-2km uçabilen cihazlarımızı kullanıyoruz.