Havadan Çekim Hizmetleri

Şu anda okuyorsunuz

Örnek Havadan Fotoğraf Çekimleri

Örnek Havadan Fotoğraf Çekimleri

Örnek havadan fotoğraf çekimleri.

Örnek Havadan fotoğraf çekimleri: Adronepictures tarafından çekimleri gerçekleştirilmiş olan örnek havadan fotoğraf çekimlerini bu başlık altında görüntüleyebilirsiniz.

Profesyonel havadan fotoğraf çekimleri

İHA (İnsansız hava aracı) araçlarımız ile 36 Megapiksel veya 50Megapiksel çözünürlükte havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz. Özel fotoğraf çekimleri için 70~100Megapiksel çözünürlüğe sahip PhaseONE 70mm orta format sensör boyutunda fotoğraf makineleri ile yüksek dpi çözünürlüklerine sahip hava fotoğrafı çekimleri de gerçekleştirebilmekteyiz.

Havadan fotoğraf çekiminde kullandığımız ekipmanlar

Havadan gerçekleştirdiğimiz çekimlerde kullanmış olduğumuz ekipmanlar prodüksiyon kalitesinde sonuçlar için tam profesyonel sınıfında yer alan cihazlardır. Havada çekim yapılacak projenin büyüklüğüne ve istenilen hava fotoğrafının kalitesine göre aşağıda yer alan fotoğraf çekim makinelerini kullanmaktayız. Fotoğraf makinalarını İHA (drone)  özel kamera dengeleme sistemleri (3 eksen gimbal) ile entegre ederek en iyi hava fotoğrafını elde etmekteyiz.

1-100Megapiksel çözünürlüğe sahip Phaseone İXU-R

phaseone ixu-r 100 megapiksel
phaseone ixu-r 100 megapiksel

2-36Megapiksel çözünürlüğe sahip Nikon D-810 

nikon 36mp d-810 fullframe
nikon 36mp d-810 fullframe

3-25Megapiksel çözünürlüğe sahip Nikon D-5300

nikon 25mp d-5300 Cmos
nikon 25mp d-5300 Cmos

Havadan fotoğraf çekimlerini tercih eden sektörler

1.  İnşaatlar

Devlet veya özel şirketler tarafından ya da devlet teşviki ile ortak girişim halinde inşaa edilen veya edilmekte olan inşaat projelerinin havadan fotoğraf çekimleri.

1.1. Başlamak üzere olan inşaat projeleri : Bir inşaat projesinin başlamadan önce boş arazi halindeyken inşaat mühendisi tarafından belirtilen özel kot noktalarından yapılan havadan fotoğraf çekimleri projeye bağlı olan mimar tarafından 3D render işlemine alınarak projenin bitmiş halinin sanal ortamda ön izlemesinin oluşturulabilmesi için inşaat firmaları başlamak üzere olan projeleri için havadan fotoğraf çekimlerini tercih etmektedirler.

1.2. Devam eden inşaat projeleri : Devam etmekte olan inşaat projesinin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında belirilenen periyodik aralıklarla şantiyenin ilerleme aşamalarının havadan fotoğrafları elde edilerek, projenin iş verenine proje başında belirlenen periyodik aralıklarla elde edilen havadan şantiye fotoğraf çekimleri teslim edilir.

1.3. Tamamlanmış inşaat projeleri : İnşaat çekimlerinde üçüncü aşama olarak başlangıç ve periyodik çekimlerin ardından projenin satışına yönelik ve satışı kolaylaştırması açısından tamamlanan projenin havadan fotoğrafları çekilerek web’de ve basılı yayımlarda kullanılmak üzere havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

2. Fabrikalar

 Fabrikaların sahip olduğu üretim alanlarının kapasitesini müşterilerine göstermek amacı ile havadan fabrika fotoğraf çekimleri gerçekleştirilerek ilgili fabrikanın kurumsal pazarlama sorumlusuna web’de ve basılı yayımlarda (katalog-katalog kapak resmi,gazete ilanı,vb.) kullanılmak üzere teslim edilir. Fabrikalar satış hacimlerini arttırmak için rakiplerinden farklı olarak havadan yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi yapan firmaları tercih etmektedirler.

3. Limanlar

 Devlet veya özel şirketler tarafından ya da devlet teşviki ile ortak girişim halinde kurulan ve işletilmekte olan yurtiçi ve yurtdışında bulunan proje aşamasında  veya kurulumu tamamlanmış, kamu ya da özel limanların havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

3.1. Proje aşamasındaki limanlar : Bir bölgede kurulması planlanan liman işletmesinin projenin tamamlanmış halinin ön izlemesinin 3 boyutlu grafik ortamda oluşturulması amacı ile havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

3.2. Tamamlanmış limanlar : Kurulum öncesi havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmiş ve sanal olarak ön izlemesi oluşturulmuş liman projesinin tamamlanmasından sonra rakip limanlar ile rekabette üstünlük sağlamak ve saha büyüklüğünü göstermek amacı, web’de veya basılı yayımlarda reklam kampanyası olarak kullanılmak üzere havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

4. Tersaneler

 Devlet tersaneleri veya özel tersanelerde ticari gemilerin ya da özel yatların inşaa edilmiş olduğu büyük  bölgelerinin havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilerek rakip tersanelere karşı 1-0 üstünlük sağlanır.

5. Deniz araçları

 Devlet kuruluşuna bağlı veya özel işletme altında faaliyet gösteren firmaların sahip oldukları deniz ulaşım ve nakliye araçlarının büyüklüklerini göstermek ve bu görselleri tanıtım amacı ile deniz araçlarının havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

5.1. Gemiler : Ulaşım veya ticari kargo taşımacılığı gerçekleştiren büyük RO-RO gemilerinin yük kapasitesini göstermek amacı ile havadan gemi fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

5.2. Yatlar : Özel veya kiralama şirketlerinin sahip olduğu  küçük, orta ve büyük ölçülerdeki tüm yatların ihtişamlı fotoğrafları çekilerek satış veya kiralama amacı ile müşterilere talep arttırıcı görsel oluşturmak maksadı ile havadan yat fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

6. Oteller

 Otellerin kurulu oldukları alanların büyüklüklerini, sahip oldukları olanakları (kapalı-açık havuzlar, aqua parklar, eğlence alanları, denize olan yakınlığı vb.) gibi noktaları başta rakip otellere ve turizm işletmelerine karşı üstünlük sağlamak, reklam kampanyaları oluşturmak amacı ile havadan otel çekimleri gerçekleştirilmektedir.

7. Yalılar

 Tarihi veya faal durumda olan,  geçmişin  izini taşıyan özellikle  kültürel miras kapsamında yer alan yalıların, yurt içi ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlere kiralamak veya satmak üzere reklam amacı ile yalıların  havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

8. Konaklar

 Tarihi veya faal durumda olan,  geçmişin  izini taşıyan özellikle  kültürel miras kapsamında bulundurulup tarihi değeri yüksek olan konakların satış veya arşiv  restorasyonu amacı ile  havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

9. Hastaneler

 Özel veya devlet hastanelerinin  reklam  ve saha büyüklüğünü göstermek amacı ile , verilen hizmetlerin ve  imkanların sağlandığı hastanenin havadan fotoğraflarını çekilerek kuruluşun sektör içindeki yerini sağlamlaştırılmış olur.

10. Residenceler

 Projenin satışına yönelik ve satışı kolaylaştırması açısından tamamlanan projenin havadan fotoğraflarının çekiminin ardından inşaat firmalarının bir sonraki proje ve ihale süreçlerinde  iş verene sunmak üzere portföylerinde yer almak üzere  rakiplere karşı referans üstünlüğü elde etmek için havadan residence çekimleri gerçekleştirilmektedir.

11. Avm’ler

 Avm’lerin sahip oldukları alışveriş, eğlence ve yiyecek olanaklarını müşterilerine göstermek amacı ile havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir. Bu sayede piyasa içindeki rekabette de avantajlı bir konuma sahip olurlar.

12. Üniversiteler

 Devlet ve özel üniversitelerin tercih sürecindeki öğrencilere ulaşmak için kampüslerinin büyüklüklerini, sosyal alanlarının kapasitesini, yeni eklenen fakülte veya binaların web sitelerinde ve basılı ortamlarda kullanılmak üzere havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

13. Devlet kuruluşları

 Alt maddelerde yer alan devlet bünyesindeki kamu kuruluşlarının havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

13.1. Belediyeler : Belediyelere ait olan park, bahçe, etkinlik vb gibi alanların havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

13.1.1. Park ve bahçeler : Belediyenin sorumluluğunda yer alan park ve bahçelerin saha büyüklüğünü göstermek amacı ile havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

13.1.2. Kamusal alanlar : Belediyelerin sorumluluğu altında yer alan kamusal alanların, etkinlik sahalarının özel günler, bayramlar vb. tarihlerde arşivde saklanmak ve digital yayımlardan kullanılmak üzere havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

14. Haritacılık

 Plonji(Kuş bakışı) harita oluşturma sürecinde uydu fotoğraflarının çözünürlüklerinin yetersiz kaldığı noktalarda yüksek çözünürlüklere sahip özel havadan çekim droneları ile  100 metre alçak irtifadan 1000 metre yüksek irtifaya kadar ortografik ve fotografik, fotogrametrik olmak üzere 3 boyutlu haritalandırma için havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

15. Müzeler

 Özellikle açık hava müzeleri başta olmak üzere antik kentlerin turizme kazandırılması amacı ile havadan müze fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

16.Devlet Orman arazileri

Orman bakanlığına bağlı olan orman ve orman arazilerinin doğal afetler öncesi tedbirler almak amacı ile periyodik olarak havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir

16.1.Vakıf orman arazileri: Özel vakıf ormanlarının veya orman arazilerinin dikim öncesi ve dikim sonrası alan büyüklüğünü göstermek amacı ile havadan orman arazisi fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

Gerçekleştirmiş olduğumuz Örnek havadan fotoğraf çekimleri

1-emlak konut toki örnek havadan fotoğraf şantiye çekimi
1-emlak konut toki örnek havadan fotoğraf şantiye çekimi
2-green nature resort örnek havadan fotoğraf otel çekimi
2-green nature resort örnek havadan fotoğraf otel çekimi
3-toki gümrük sahası örnek havadan fotoğraf fabrika çekimi
3-toki gümrük sahası örnek havadan fotoğraf fabrika çekimi
4-hyundai hysco türkiye gebze fabrikası örnek havadan fotoğraf fabrika çekimi
4-hyundai hysco türkiye gebze fabrikası örnek havadan fotoğraf fabrika çekimi
5-mercedes benz aksaray kamyon fabrikası örnek havadan fotoğraf fabrika çekimi
5-mercedes benz aksaray kamyon fabrikası örnek havadan fotoğraf fabrika çekimi

FacebookTwitter ve Google+ üzerinde yer alan sayfalarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

Related Posts